افزایش 60 سانتیمتری سطح آب دریاچه ارومیه/آغاز بررسی اثرات میان گذر در خشکی دریاچه

 

 

معاون امور تالاب های سازمان محیط زیست ، از افزایش 60 سانتیمتری سطح آب دریاچه ارومیه نسبت به کمترین سطح آن خبر داد.

مسعود باقرزاده کریمی افزود : در حال حاضر ارتفاع آب در دریاچه ارومیه معادل 1270.70 متر است در حالیکه در پایین ترین سطح در شهریور 93 ارتفاع آب دریاچه معادل 1270.10 متر یعنی 60 سانتیمتر کمتر از حال حاضر بوده است.به گفته وی ، تراز سطح آب دریاچه ارومیه در حال حاضر نسبت به دوره مشابه سال قبل تغییر چندانی ندارد و تقریبا در همان سطح است.

کریمی اظهار داشت : با بارش های بهاره سال جاری حجم آب موجود در دریاچه ارومیه به 13 میلیارد و 220 میلیون متر مکعب رسیده است . حجم آب موجود در این دریاچه در زمان مشابه سال آبی گذشته 13 میلیارد و 16 میلیون متر مکعب بوده است.

معاون امور تالاب های دفتر زیستگاه های سازمان محیط زیست تصریح کرد : وسعت دریاچه ارومیه نیز هم اکنون در مقایسه با زمان مشابه گذشته 7.50 کیلومتر مربع افزایش یافته است.

وی در خصوص اقداماتی که قرار بود در سال جاری در خصوص میان گذر دریاچه ارومیه انجام شود ، یادآور شد : بررسی اثرات و تبعات زیست محیطی این میان گذر آغاز شده است.

کریمی تاکید کرد : البته اعتباراتی که از ناحیه ستاد احیا دریاچه ارومیه در اختیار سازمان محیط زیست قرار می گیرد محدود است و سازمان از محل اعتبارات خود بررسی تبعات زیست محیطی میان گذر دریاچه ارومیه و راهکارهای آن را در اولویت قرار داده است.

 

 

دریاچه ارومیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست