تعیین مسیرهای جدید گردشگری در گیلان

 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از تعیین مسیرهای جدید گردشگری با همکاری فعالان بخش دولتی و خصوصی تشکل های صنفی گردشگری در این استان خبر داد.

رضا علیزاده در جریان بازدید از تاسیسات اقامتی و گردشگری این شهرستان با اشاره به برنامه ریزی ستاد هماهنگی خدمات سفر گیلان اظهار کرد: جلسه هماهنگی بین تمام دستگاه های مربوطه در مرکز استان و شهرستان ها برگزار شده است.

وی به برنامه ریزی ویژه برای حضور گردشگران درساحل دریای خزر اشاره کرد و افزود: تا پایان شهریور ماه امسال خدمات خوبی به گردشگران ارائه می شود.

علیزاده با بیان اینکه تلاش شده نیاز بخش خدمات اقامتی، گردشگری و تفریحی مسافران به گیلان تامین شود، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی و تشکل های صنفی گردشگری برای ارائه خدمات مورد انتظار گرشگران تاکنون مشکلی نداشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از تعیین مسیرهای جدید گردشگری در استان خبرداد و بیان کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موضوع مذکور را با همکاری فعالان بخش دولتی و خصوصی گردشگری به طور جدی دنبال می کند.

وی با اشاره به اینکه بسته های گردشگری گیلان در حال تهیه است، خاطر نشان کرد: دفاتر خدمات مسافرتی طبق مناسباتی که بین فعالان گردشگری ایجادمی شود در قالب بسته های مذکور می توانند پاسخگوی نیاز گردشگران باشند.

علیزاده مقصد گردشگری را براساس نوع فعالیت های گردشگری عنوان کرد و گفت : مقصد، رویداد و مسیر می تواند از جاذبه های گردشگری برای مسافران باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه بسته های گردشگری در قالب گردشگری ورزشی، گردشگری سلامت، گردشگری طبیعت گردی، گردشگری فرهنگی و ….. در استان تهیه می شود، یادآور شد: بسته های مذکور در استمرار سفرها در نیمه دوم سال به گیلان تاثیر گذار است.

وی ازتدوین تقویم زمانی برای تعطیلات توسط سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خبرداد و اظهار کرد: تقویم زمانی برای تعطیلات در هیئت دولت در حال طرح است و پس از تصویب می تواند به ورود گردشگران کمک کند.

علیزداه با اشاره به اینکه 13 میلیونو500 هزار نفر گردشگر از ابتدای امسال تاکنون به گیلان سفر کردند، بیان کرد: روند ورود گردشگران به استان در حال افزایش است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به رشد سه درصدی ورود گردشگران از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدث مشابه سال گذشته به استان اشاره کرد و گفت مهم ترین دغدغه مسئولان سفر کیفی و اقتصادی برای بهره مندی گروه های ذی نفع جامعه در مقصداست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست