افزایش و ضرورت توسعه زیر ساخت های گردشگری با مشارکت بخش خصوصی در گیلان

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی توسعه زیرساخت های گردشگری با مشارکت بخش خصوصی در استان را یک ضرورت خواند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛صبح امروز غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با رضا علیزاده دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار که در اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان برگزار شد؛جعفرزاده جایگاه گردشگری در رونق اقتصادی و توسعه اشتغال را بی بدیل خواند و گفت:در حوزه گردشگری باید نگاه جامع را ارتقا بخشید.

وی گردشگری را تنها راه نجات برای رسیدن به تعالی استان معرفی نمود و افزود:باید تلاش شود تا در سال جدید تحول و انقلابی عظیم در این صنعت را به بار نشاند.

جعفرزاده توسعه زیر ساخت های گردشگری با مشارکت بخش خصوصی در استان را یک ضرورت خواند و گفت:تشکل های مردم نهاد نیز در امر گردشگری،حراست از میراث فرهنگی و احیای صنایع دستی جایگاهی ارزنده دارند.

این مسئول با بیان اینکه بهره گیری از توان و تخصص تشکل های مردم نهاد موجبات پیشرفت در همه ابعاد اقتصادی،اجتماعی و سیاسی را به دنبال دارد؛فعال تر نمودن این سمن ها را مورد تاکید قرار داد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی معرفی چشم اندازهای توسعه اقتصادی از دریچه گردشگری را مورد انتظار خواند و افزود:رسانه های خبری در این باره جایگاه ارزنده ای دارند.

رضا علیزاده نیز در این نشست به موفقیت های این صنعت در گیلان اشاره کرد و گفت:رونق و توسعه امروز گیلان مرهون تلاش و همت فعالان بخش خصوصی در سایه تعاملات و هم افزایی دولتی می باشد.

وی وجود رقیبان خارجی در حوزه صنایع دستی با قیمت و کیفیتی پایین تر را آفت صادرات اقلام صنایع دستی خواند و گفت:در راستای رفع این معضل و به چرخش درآوردن چرخه های تولید صنایع دستی،ضروریست تا نوآوری در تولید و بازاریابی به شیوه نوین را در نقطه توجه برای صادرات این کالاها قرار دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان توسعه و پیشرفت در صادرات صنایع دستی را مرهون همت و تلاش هنرمندان این حوزه دانست و یادآور شد:اقدام و عمل نگاهی نافذ بر تحقق اقتصاد مقاومتی را می طلبد.

وی ایجاد بازارچه های عرضه محصولات صنایع دستی،رفع مشکلات بیمه ای هنرمندان این حوزه،حمایت های تسهیلاتی،اختصاص زمین برای ساخت مجتمع های صنایع دستی و نیز حمایت های گمرکی را مهمترین نیاز فعالین حوزه هنرهای سنتی و صنایع دستی دانست و افزود:تحقق این نیازمندی ها با تعامل و تامل جمعی مرتفع می گردد.

علیزاده بر لزوم توجه به علایق مشتریان و نیز بررسی روند بازارهای جهانی در حوزه فروش اقلام صنایع دستی تاکید کرد و گفت:گیلان مهد هنردوستان و علاقمندان به فرهنگ و هنرهای سنتی است،لذا باید تلاش شود تا نسل جوان را با این هنر اصیل آشنا نمود و در جهت توسعه این داشته های ارزشمند گام نهاد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان رویکرد فرهنگی را در تولید سرمایه های اجتماعی حائز اهمیت دانست و گفت:رویکرد فرهنگی مستلزم آموزش عمومی است که اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان با بهره گیری از آخرین دانش روز و نیز فعالیت نظام مند در شبکه های اجتماعی برای رسیدن به اهداف سازمانی تلاش می کند.

علیزاده؛نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی را تکیه گاه امن مسئولان استانی قلمداد کرد و گفت:حمایت های این افراد توسعه همه جانبه استان را به دنبال دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست