شهردار جدید رشت: از بانوان در حوزه مدیریت شهری بهره می‌گیرم

در مراسم معارفه
شهردار جدید رشت: از بانوان در حوزه مدیریت شهری بهره می‌گیرم.

شهردار رشت گفت: مانند دوران مدیریتم در شهر قزوین قطعاً از بانوان نیز در حوزه مدیریت شهری بهره می‌گیرم.

مسعود نصرتی ظهر امروز در آئین معارفه به‌عنوان شصت و پنجمین شهردار رشت اظهار داشت: امروز باید با همکاری و همدلی، هدف‌های تعیین شده شهر رشت را به پیش ببریم. شهردار رشت ضمن معرفی شهر رشت به‌عنوان یکی از پنج شهر توسعه یافته کشور عنوان داشت: در تلاش هستیم تا شهر رشت را به‌عنوان مقصد گردشگری در کشور معرفی کنیم.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به مسائل زیست محیطی در شهر رشت خاطرنشان کرد: تلاش‌های لازم برای ثبت شهر رشت به‌عنوان شهری تالابی در کنوانسیون رامسر با دارا بودن تالاب عینک به‌عنوان بزرگترین تالاب درون شهری خاورمیانه انجام شده است.

نصرتی با اشاره به مذاکرات انجام شده پیرامون دریافت اعتبارات لازم جهت راه‌اندازی زباله سوز عنوان داشت: امیدواریم به‌زودی این اعتبارات لازم در این زمینه مانند استان‌های دیگر در اختیار ما نیز قرار بگیرد.

وی با اشاره به میزان کم بودجه شهرداری رشت و عدم توانایی مدیریت شهری با چنین بودجه‌ای افزود: شهرداری و حوزه مدیریت شهری به تنهایی قادر به رفع مشکلات زیرساختی نیست و لازم است تا علاوه بر همکاری نهادها، از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران استفاده شود.

شهردار رشت با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های انجام شده جهت دریافت مطالبات شهرداری رشت از دستگاه‌های مختلف انجام شده است اعلام کرد: طی مذاکرات انجام شده با بانک‌ها به‌دنبال دریافت اعتبارات لازم جهت رفع مشکلات شهرداری هستیم.

نصرتی با اعلام اینکه میزان ورود گردشگر به شهر رشت از شهرمقدس و زیارتی مشهد بیشتر است عنوان داشت: اگر طرح‌های افزایش گردشگر در شهر رشت اجرا شود بخش قابل توجهی از مشکلات اشتغال شهر رشت برطرف می‌شود.

شهردار رشت با تاکید بر لزوم ایجاد آسفالت و فضای سبز مناسب در سطح شهر رشت اظهار داشت: تامین چنین امکاناتی از وظایف مدیریت شهری است و من این‌ها را جزء برنامه خاص خود نمی‌دانم.

وی با بیان اینکه باید تمام دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی با شهرداری رشت همکاری داشته باشند، خاطرنشان کرد: قطعاً اگر همکاری تمام مجموعه‌ها وجود داشته باشد هیچ‌گاه بودجه شهرداری رشت با این عظمت حدود 300 میلیارد تومان نخواهد بود.

نصرتی با اشاره به اینکه شهر رشت از جایگاه اصلی خود دور شده است ابراز داشت: چنین جایگاهی حق مردم شهر رشت نیست و دور نیست زمانی که شهر رشت جایگاه اصلی خود را پیدا کند. وی با اشاره به قانون اعلام شش ماهه عملکرد شهرداری‌ها به مردم عنوان داشت: امیدواریم شش ماه آینده بتوانیم گزارش عملکردی درخشان و موفق به مردم رشت ارائه دهیم.

شهردار رشت با اعلام اینکه قطعاً از مدیران و نیروهای جوان و کارآمد در کنار افراد با تجربه استفاده می‌کنم خاطرنشان کرد: مانند دوران مدیریتم در شهر قزوین قطعاً از بانوان نیز در حوزه مدیریت شهری بهره می‌گیرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست