رئیس سازمان چای کشور: ۱۹۴ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران شمال پرداخت شد

رئیس سازمان چای کشور گفت:‌ ۱۹۴ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران شمال اعم از قدرالسهم دولت و کارخانجات چایسازی پرداخت شد.

 

حبیب جهانساز در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت:‌ در حال حاضر و با احتساب مبالغ پرداخت شده اخیر تاکنون بالغ بر 194 میلیارد تومان از مطالبات چایکاران دو استان شمالی گیلان و مازندران متشکل از قدرالسهم پرداختی دولت و کارخانجات چایسازی به حساب آنان واریز شد.

جهانساز با اشاره برگ سبز چای خریداری شده در باغات شمال بیان داشت: میزان برگ سبز چای خریداری شده تا تاریخ 30 مهر 97 در حدود 112 هزار و 736 تن برگ سبز چای در مجموع از کشاورزان استان‌های گیلان و مازندران خریداری و به کارخانه‌های چایسازی تحویل داده شد.

وی نوع برگ سبز تحویل داده شده کشاورزان به کارخانجات چایسازی را نیز برشمرد و در مورد آن عنوان کرد:‌ تا تاریخ 30 مهر 97 حدود ‌39 هزار و 983 تن برگ سبز درجه یک و 72 هزار و 753 تن نیز برگ سبز درجه دو توسط کشاورزان به واحدهای فرآوری تحویل داده شد.

جهانساز با بیان این مطلب که 35 درصد از چای برداشت شده درجه یک و 65 درصد آن نیز درجه دو است ابراز داشت:‌ کشاورزان گیلان و مازندران تا تاریخ 30 مهر 97 مجموعاً 112 هزار و 736 تن برگ سبز چای را از باغات خود استحصال کرده و به کارخانجات تحویل دهند.

رئیس سازمان چای کشور در مورد میزان چای خشک تولید شده در کارخانجات نیز خاطرنشان کرد:‌ میزان استحصال و تولید فرآورده چای خشک در سطح کارخانجات چایسازی و فرآوری برگ سبز چای و واحدهای فعال چایسازی شمال تاکنون به میزان 25 هزار و 366 تن رسید.

جهانساز مجموع پرداختی مطالبات کشاورزان چایکار توسط سازمان چای کشور را نیز مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:‌ تا این لحظه در مجموع 194 میلیارد تومان از مطالبات چایکاران شمالی اعم از قدرالسهم کارخانجات و قدرالسهم دولت پرداخت و به حساب بانکی آن‌ها واریز شد.

وی میزان پرداختی کارخانجات را نزدیک به 80 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:‌ میزان قدرالسهم قابل پرداخت کارخانجات چایسازی 93 میلیارد و 662 میلیون تومان برآورد می‌شود که تا این لحظه با توجه به پرداختی‌های انجام شده،‌ حدود 86 درصد آن به کشاورزان چایکار شمالی پرداخت شد.

رئیس سازمان چای کشور قدرالسهم پرداختی توسط دولت را نیز مورد اشاره قرار داد و بیان داشت:‌ سهم پرداختی دولت و سازمان چای به کشاورزان به 103 میلیارد تومان رسیده است که با این وصف در حال حاضر حدود 82 درصد از قدرالسهم دولت به حساب چایکاران واریز شد.‌

جهانساز در مورد ادامه پرداخت مطالبات چایکاران شمالی نیز خاطرنشان کرد:‌ در روزهای آینده نیز مبالغ زیادی در اختیار سازمان چای کشور قرار می‌گیرد بنابراین مابقی مطالبات چایکاران دو استان گیلان و مازندران بلافاصله پس از تزریق اعتبارات به حساب آنان واریز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست