مالیات بر ارزش افزوده برای چای و برنج حذف شد

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

مالیات بر ارزش افزوده برای چای و برنج حذف شد..

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی از حذف مالیات بر ارزش افزوده در بخش چای و برنج خبر داد و گفت: این موضوع به‌عنوان گامی در راستای حمایت از تولید داخلی بوده است.

ذبیح الله نیکفر ظهر امروز در نشست تخصصی بررسی طرح مطالعاتی احداث راه اختصاصی دسترسی به شهرک صنعتی لاهیجان از افزایش 30 درصدی بودجه استان نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر این با تلاش نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی 12 هزار میلیارد ریال سهم مالیات استان کاهش یافته است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی همچنین از حذف مالیات بر ارزش افزوده در بخش چای و برنج خبر داد و افزود: این مسئله به‌عنوان گامی در راستای حمایت از تولید داخلی بوده است.

نیکفر با ابراز خرسندی از اعلام آمادگی همکاری و همراهی شایسته مدیران دستگاه‌های دولتی استان خاطرنشان کرد: اجرای این طرح زیرساختی باعث رونق اقتصادی بیشتر در شهرک صنعتی لاهیجان خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در این نشست با بیان آمادگی همکاری این سازمان برای اجرای موفق این طرح زیرساختی، گفت: اجرای این طرح علاوه بر نیاز به اعتبارات استانی نیازمند تخصیص اعتبارات ملی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور است.

علی منتظری همچنین بر همکاری و همت جمعی سرمایه‌گذران و تولیدکنندگان مستقر در این شهرک صنعتی برای اجرای طرح دسترسی اختصاصی تاکید کرد و افزود: سرمایه گذاران بخش خصوصی که در اجرای این طرح همکاری کنند مورد حمایت سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار می‌گیرند.

فرماندار لاهیجان نیز در این جلسه، احداث راه دسترسی اختصاصی به شهرک صنعتی لاهیجان را امری مهم و حیاتی عنوان کرد و اظهار داشت: اجرای این طرح و بهره مندی از راه اختصاصی دسترسی به این شهرک نیاز اساسی آن  محسوب می‌شود.

سید محمد احمدی با بیان فعالیت 18 واحد صنعتی در این شهرک صنعتی و اشتغال بیش از 2 هزار نفر در آن افزود: اجرای این طرح زیرساختی نیازمند اراده قوی و تجمیع عزم جمعی مدیران دولتی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است و با توجه به اهمیتی که دارد نیازمند بودجه استانی و ملی است.

وی با قدردانی از تلاش‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در حمایت از تولید، گفت: بیش از 5 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش تولید و صنعت گیلان پرداخت شد که بخش قابل توجهی به واحدهای تولیدی شهرستان لاهیجان اختصاص یافته است.

به گزارش تسنیم، در این جلسه مقرر شد سازمان‌های مختلف همچون اداره راه، حمل و نقل، آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب روستایی و بنیاد مسکن، نظرات کارشناسی نهایی خود درباره اجرای طرح راه اختصاصی دسترسی به شهرک صنعتی لاهیجان را هر چه زودتر اعلام کنند.

در این طرح مطالعاتی، 15 هزار مترمربع مساحت کلی به طول 550 متر با در نظرگیری عرض 24 متر به انضمام حریم 5 متری برای احداث شانه خاکی، ایجاد فضای سبز و احداث مجتمع تجاری و خدماتی برای عرضه محصولات و تولیدات شهرک صنعتی لاهیجان در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست