۱۵۹ عملیات در طرح ملی نوروزی امداد و نجات در استان گیلان انجام شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت:

در طرح ملی امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۳ فروردین ۹۶ تعداد ۱۵۹ عملیات انجام شد و ۲۱۴ نفر از مصدومان توسط جمعیت هلال احمر گیلان امدادرسانی شدند.

مهدی ولی‌پور  اظهار داشت: در طرح ملی امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان از تاریخ 25 اسفند 95 تا 13 فروردین 96 تعداد 159 عملیات انجام شد که 71 عملیات آن جاده‌ای و 74 مراجعه حضوری بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: در این مدت از 464 نفر حادثه دیده تعداد 136 نفر به‌صورت سرپایی درمان شدند و 78 نفر به مراکز درمانی استان گیلان انتقال یافتند که در مجموع 214 نفر از مصدومان توسط جمعیت هلال احمر گیلان امدادرسانی شدند.

وی با اشاره به اینکه 8  نفر فوتی در این بازه زمانی داشتیم افزود: 94 نفر توسط جمعیت هلال احمر گیلان اسکان اضطراری داده شدند و 157 تیم امدادی  و 116 خودرو در عملیات‌های جمعیت هلال احمر گیلان مشارکت داشتند و 483 نفر نیروی امدادی به خدمات رسانی در این عملیات‌ها پرداختند.

ولی‌پور با بیان اینکه در طرح ملی ایمنی و سلامت جمعیت هلال احمر گیلان افزون بر 21 هزار و 842 نفر به ایستگاه‌های سلامت مراجعه کرده و از خدمات آن بهره مند شدند گفت: بیش از 8 هزار و 426 نفر در خیمه‌های نماز جمعیت هلال احمر حضور یافتند و از حال و هوای معنوی آن بهره بردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان عنوان کرد: افزون بر 15 هزار و 621 کودک در فضای دوستدار کودک هلال احمر استان گیلان که در طرح ایمنی و سلامت شهرها تدارک دیده شده است حضور یافته و از فضای شاد و آموزشی این چادرها بهره گرفتند.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم از طرح “به‌رفت” و طرح “پیمان” و “همتایان” و طرح ” سحاب” گفت: افزون بر 36 هزار و 380 نفر در طرح به‌رفت که با هدف بهبود رفتارهای ترافیکی شکل یافته است، شرکت کرده و به این طرح پیوستند و تعداد  91 هزار 750 خودرو تحت پوشش طرح ایمنی و سلامت هلال احمر گیلان قرار گرفتند.

ولی‌پور با بیان اینکه در این مدت 275 هزار و 180 بسته آموزشی و فرهنگی شامل لوح فشرده و بروشور آموزشی و نقشه در اختیار مسافران قرار گرفت اظهار داشت: هزار و 957 نفر از جوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان در این آموزش‌ها مشارکت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست