رونق گردشگری گیلان بر مدار توسعه طرح های بومگردی

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان تقویت صنعت گردشگری را نتیجه ای مطلوب از توسعه طرح های بومگردی در استان قلمداد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛صبح امروز نشست بررسی طرح توسعه بومگردی به ریاست حجت شعبانپور معاون عمرانی استاندار گیلان برگزار شد.

در این نشست رضا علیزاده با بیان اینکه گردشگری راهگشایی در حوزه اقتصادی و اجتماعی تلقی می شود، اذعان داشت: گیلان قطب بزرگی از این صنعت است که رسیدن به توسعه پایدار آن توجه جدی و زیربنایی را طلب می کند.

وی بر ضرورت حفظ الگوی بومگردی در توسعه گردشگری تاکید کرد و افزود: امروز شاهد وضعیت مطلوبی در حوزه بومگردی گیلان هستیم و رقبت بالایی از سوی بومیان مناطق روستایی و همچنین بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این بخش وجود دارد.

علیزاده؛حمایت از طرح های بومگردی طی سالهای اخیر را مورد بحث قرار داد و تصریح نمود: در کنار5طرح بومگردی گیلان که هم اکنون فعالیت مستمر دارد و موفق به اخذ پروانه بهره برداری شده اند، طرح ابتدایی و مطالعاتی9پروژه دیگر بومگردی موفق به کسب موافقت اصولی شده و 19طرح نیز در مرحله تهیه نقشه و اجرای فرایند فنی کار است.

وی خاطر نشان کرد: اراده اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان بر آن است که با تدوین شیوه نامه و ابلاغ طرح اشتغال روستایی با موضوع اجرای طرح های بومگردی در جهت تحقق اهداف شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گامهای موثری بردارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با قدردانی از توجه و تاکیدات استاندار گیلان در زمینه اجرای طرح های بومگردی، خاطرنشان کرد: با هم افزایی مدیران استان هم اکنون شاهد رشد طرح های بوم گردی در گیلان هستیم و امید است با ادامه این روند مثبت شاهد موفقیت های بیشتر در این زمینه باشیم.

این مقام مسئول خواستار به راه افتادن پویش همگانی برای توسعه طرح های بومگردی در استان شد و اذعان داشت: تقویت صنعت گردشگری را می توان یکی از مهمترین پیامدهای اجرای این قبیل طرح ها برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست