ثبت رکورد تازه در صنعت گردشگری ژاپن

ورود گردشگر به کشور ژاپن یک رکورد جدید در صنعت گردشگری ثبت کرد.

 

 

کشور ژاپن با میزبانی از ۳۰ میلیون گردشگر در سال جاری میلادی، رکورد تازه‌ای در صنعت گردشگری این کشور به ثبت رساند.

«ان.اچ.کی» وزیر گردشگری ژاپن گفت:

ثبت این رکورد تازه علی‌رغم یک سری بلایای طبیعی از جمله زمین‌لرزه و طوفان‌های متعدد در این کشور بوده است. به گفته وی دولت قصد دارد با بخش خصوصی بیشتر کار کند تا ژاپن را ضمن معرفی بیشتر به جهان، در نزد مسافران محبوب کند.

بسیار مهم است که گردشگران از طیف گسترده‌ای از کشورها و مناطق مهم جذب این کشور شوند و به بازدید از مکان‌های سراسر ژاپن بپردازند.

شمار سالانه گردشگران ژاپن فقط در مدت پنج سال سه برابر شده است، اما هنوز با چشم‌انداز رسمی ۴۰ میلیون نفر تا سال ۲۰۲۰ که توکیو میزبان بازی‌های المپیک و پارالمپیک خواهد بود، فاصله زیادی دارد.

از جمله دلایل افزایش ورود گردشگر به این کشور، کاهش مقررات صدور روادید، کاهش نرخ بلیط هواپیما برای سفر به ژاپن و افزایش شمار کشتی‌های مسافربری این کشور است.

بیشترین گردشگرانی که به دیدن ژاپن می‌روند، از کشورهای آسیای شرقی به‌خصوص از کره جنوبی و چین هستند.

اگر به دلیل وقوع چند زمین‌لرزه، گرمای بی‌سابقه و حتی طوفان‌های متعدد و کاهش رشد اقتصادی چین نبود،‌ انتظار می‌رفت شمار بیشتری گردشگر از ژاپن دیدن کنند.

دولت ژاپن راهبردی را برای صنعت توریسم این کشور تنظیم کرده است که بر اساس آن با ارائه تسهیلات بیشتر و ساخت امکانات گردشگری، شمار توریست‌ها در این کشور تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۴۰ میلیون نفر در سال برسد.

عکس کاور از ariful rahman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست