بازارهای جهانی صنایع دستی بین موسسات تخصصی تقسیم می شوند

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حمایت از بخش خصوصی، تقسیم بندی بازار جهانی بین موسسات تخصصی و رقابتی تر شدن قیمت ها را هدف عمده برای توسعه صادرات صنایع دستی کشور دانست.

بهمن نامور مطلق روز یکشنبه در نشست بررسی دستاوردهای حضور صنایع دستی ایران در بیست ودومین نمایشگاه جهانی میلان افزود: تجربه این نمایشگاه برای ما یک اندوخته تازه بود.

وی اظهارکرد: برداشت ما از صنایع دستی با برداشت اروپایی ها متفاوت است، آنها علاوه بر صنایع دستی متعارف مثل ما صنایع غذایی نمایش و برخی چیزهای دیگر را جز صنایع خلاق محسوب می کنند.

30 درصد غرفه های ایتالیایی ها که نیمی از نمایشگاه را در اختیار داشتند به صنایع غذایی اختصاص داشت، حتی ترکیه هم بخش قابل توجهی نیز از نمایشگاه صنایع دستی خود را به محصولات غذایی اختصاص داده بود که این نشان می دهد باید برداشت های خود را از صنایع دستی توسعه داده و بروز کنیم.

ایران اولین مهمان افتخاری نمایشگاه میلان پس از دو دهه بود و تلاش ما این بود تا بتوانیم بیشترین دستاورد را از این امکان حاصل کنیم.

نامور مطلق درباره اهداف و دستاوردهای سه گانه نمایشگاه میلان تصریح کرد: تولید در کارگاه های کوچک و متوسط و تجارت در فروشگاه های بزرگ شعار اصلی ما است و باید به سمت تخصصی کردن موسسات برویم. یعنی هر کدام از موسسات ما روی یک یا دو نمایشگاه جهانی متمرکز شوند و با بازارهای آنها ارتباط برقرار کنند.

معاون صنایع دستی کشور اظهار کرد: پایین آوردن قیمت تمام شده محصولات مهم است تا بتوانیم با کشورهایی مانند هند که این روتختی قلم کار را فقط 10 یورو عرضه می کنند بتوانیم رقابت کنیم.

نامور مطلق ابراز امیدواری کرد تا سال آینده مساحت غرفه ها در این نمایشگاه دو برابر شده و حمایت بیشتری از طرف ایرانیان خارج از کشور برای صنایع دستی در این نمایشگاه ها تامین شود.

مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی هم گفت: میلان دومین شهر پرجمعیت ایتالیا و سومین اقتصاد قدرتمند اتحادیه اروپاست و بزرگترین نمایشگاه صنایع دستی دنیا را برگزار می کند.

پویا محمودیان اظهار کرد: حضور پررنگ سامانه «زبردستان» از نقاط قوت ما در این نمایشگاه بود و کشورمان به عنوان مهمان ویژه در این رویداد حضور داشت.
از 6 تا 8 بهمن ماه امسال هم در یک نمایشگاه کلاسیک تر در شهر میلان شرکت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست