نخستین مجموعه آموزشی ساحلی کشور در بندرانزلی راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: نخستین مجموعه آموزشی ساحلی آموزش و پرورش در شمال کشور با همکاری منطقه آزاد انزلی در زمینی به مساحت ۵۵ هزار مترمربع احداث می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مهدی حاجتی عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان در رشت اظهار داشت: جلسات شورای آموزش و پرورش در تمام شهرستان با قوت در حال برگزاری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه شورای آموزش و پرورش زمینه همکاری مردم در امور فرهنگی را فراهم می‌کند گفت: در سال اخیر اقداماتی نظیر کاهش افت تحصیلی دانش‌آموزان، تقویت بنیه علمی آنان و افزایش سطح کیفی مدارس توسط این شورا در استان گیلان انجام شده است.

حاجتی با اشاره به احداث یک مجتمع آموزشی شبانه‌روزی با همکاری منطقه آزاد انزلی در زمینی به مساحت 55 هزار مترمربع ابراز داشت: این طرح نخستین مجموعه آموزشی ساحلی آموزش و پرورش در شمال کشور است و از آن در حوزه‌های گردشگری نیز می‌توان استفاده کرد‌.

وی با اشاره به مراحل اجرای طرح تغییر کاربری برخی اماکن آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش گیلان املاکی دارد که در مناطقی قرار گرفته که با داشتن کاربری تجاری و فروش آن می‌تواند کمک بزرگی به این اداره کند و تاکنون 15 مورد با این شرایط در رشت شناسایی شده‌ است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم حمایت فرمانداری‌ها در راستای اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان تصریح کرد: خوشبختانه ارتباط لازم میان شورای آموزش و پرورش و شورای برنامه‌ریزی در این زمینه انجام شده است.

نورالله اکبری با بیان اینکه 2 طرح از استان گیلان در جشنواره‌ خوارزمی موفق به کسب عنوان شدند تشریح کرد: طرح “مگاترونیک” برای کمک به نابینایان جهت مطالعه و طرح “سامانه دیدبان دانش‌آموز” از طرح‌های موفق این جشنواره بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست