تنوع سازی در فعالیت های گردشگری درگرو ایجاد موزه های تخصصی

 مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ تنوع سازی در فعالیت های گردشگری را موضوعی مهم قلمداد کرد و گفت: تحقق این مهم با ایجاد موزه های تخصصی و جهت دهی به فعالیت گردشگری قوت می گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ رضا علیزاده ضمن تبریک روز میراث فرهنگی و موزه ها و تقدیر از فعالان این حوزه اظهار داشت: از اهداف هر کشوری در مسیر توسعه پایدار ملت سازی است،آنچنان که باید مردم را با باورها، ادیان و فرهنگ های متفاوت آشنا نمود.
وی با تاکید بر نقش میراث فرهنگی در مسیر ملت سازی اظهار داشت: تاریخ و گذشته‌ پر افتخار هر سرزمین عامل بسیار مهمی است که تکیه بر آن عامل ایجاد هماهنگی و ملت سازی بوده و ایران به لحاظ غنای فرهنگی می تواند در این حوزه بسیار موفق باشد.
این مسئول با اشاره به قدمت و پیشینه تاریخی استان گیلان و نقش آن در هویت فرهنگی مردمان این دیار اظهار داشت: موزه ها؛ پیام آور و تصویرساز بسیار خوبی از جریانات تاریخی هستند و می توانند داشته های فرهنگی کهن این سرزمین را به نمایش بگذارند.
وی به اهمیت رونق بخشی به فضای فرهنگی در جامعه اشاره نمود و اذعان کرد: کارکرد چند وجهی موزه ها در حوزه فرهنگی موجب می شود تا گردآوری مجموعه های نفیس، حفاظت و پژوهش از یافته های تاریخی و باستان شناسی با تشریفات و انضباط بیشتری صورت گیرد و جریان سازی و تعمیق نگاه فرهنگی و اجتماعی در جامعه را هویدا سازد.
علیزاده؛ توسعه گردشگری فرهنگی در گیلان را یک ضرورت خواند و تصریح نمود: تنوع سازی در فعالیت های گردشگری مهمترین موضوع در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگر استان است که تحقق آن با ایجاد موزه های تخصصی و جهت دهی به فعالیت گردشگری قوت می گیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست