فصل صیادی ۲۰ مهرماه در دریای خزر آغاز می‌شود

مدیرکل شیلات استان گیلان:
فصل صیادی ۲۰ مهرماه در دریای خزر آغاز می‌شود..

مدیرکل شیلات استان گیلان با بیان اینکه صید ماهیان استخوانی در فصل صید گذشته با کاهش مواجه بود گفت: فصل صید از ۲۰ مهرماه در دریای خزر آغاز می‌شود.

اسحاق شعبانی ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه براساس مصوبات سازمان شیلات ایران همه ساله صید ماهیان استخوانی در شمال کشور از 20 مهرماه آغاز می‌شود اظهار داشت: این صید تا 15 فروردین سال جدید ادامه دارد.

مدیرکل شیلات استان گیلان با بیان اینکه براساس این مصوبه صیادان گیلانی می‌توانند از 20 مهرماه تورهای خود را به‌منظور عملیات صیادی به دریا بیندازند، افزود: فعالیت صیادی از 20 مهر ماه در دریای خزر آغاز می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بیش از 4 هزار صیاد در 51 پره‌ صیادی فعالیت صیادی خود را در استان گیلان آغاز می‌کنند افزود: به‌منظور صید اقتصادی مطلوب برای صیادن همه‌ساله شیلات استان گیلان 150 میلیون انواع بچه‌ ماهیان استخوانی را از طریق رودخانه‌ها به دریا رها‌سازی می‌کند.

شعبانی با اشاره به اینکه شیلات استان گیلان بچه‌ ماهیان مذکور با وزن یک کیلوگرمی به دریا منتقل می‌کند تصریح کرد: این اقدام همه ساله در رودخانه‌های استان گیلان به‌منظور افزایش صید اقتصادی صیادان در دریای خزر انجام می‌شود.

مدیرکل شیلات استان گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته به‌دلیل مساعد نبودن شرایط جوی صید انواع ماهیان استخوانی از دریای خزر با کاهش مواجه بود خاطرنشان کرد: امید است صیادان گیلانی در فصل صید امسال فعالیت اقتصادی مطلوبی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست