سفر و نقش دوربین عکاسی

 نقش دوربین عکاسی در سفر
دوربين عكاسي يكي از آن اقلامي است كه همواره در طول سفر همراهتان خواهيد داشت. اگرچه اين جريان بسته به آن است كه جزو گردشگران آماتور باشيد يا حرفه اي. دوربين عكاسي اين امكان را به شما مي دهد كه در طول تورمسافرتی خود لحظه هاي ناب و شيرين را ثبت كنيد و آرشيوي جالب و ديدني از بهترين و خاص ترين موقعيت هاي سفرتان بسازيد. اگرچه امروزه با رواج گوشي هاي تلفن همراه شاهد كمرنگ شدن نقش دوربين هاي عكاسي هستيم اما هنوز هستند گردشگراني كه بدون به همراه داشتن دوربين عكاسي سفر و ماجراجويي شان را آغاز نمي كنند. در اين مقاله قصد داريم به بايد و نبايد هاي دوربين عكاسي و نقش ان در تورمسافرتي اشاره كنيم. با همگردي همراه باشيد.
سايز دوربين عكاسی
اگر قرار است كه راهي يك تورمسافرتي شويد و به دنبال دوربيني مناسب هستيد توجه داشته باشيد كه سايز دوربين را مد نظر قرار دهيد. اگرچه اين جريان بسته به مدت زمان سفر شما و حتي مقاصدي كه قصد داريد در طول تورمسافرتی خود از آن بازديد كنيد بستگي دارد. اگر قصد داريد راهي يك توريك روزه شويد لازم نيست آنچنان حساسيتي به خرج دهيد مي توانيد از دوربيني كه در خانه داريد استفاده كنيد و يا حتي با تكيه بر دوربين موبايلتان سفر را پيش ببريد. اما اگر برنامه داريد راهي يك تورطبيعت گردي شويد و يا قصد داريد سفري طولاني را بگذرانيد سايز دوربين نقشي مهم و كليدي در كيفيت سفر شما خواهد داشت. از دوربين‌هاي سبك و كم حجم استفاده كنيد.
كيفيت دوربين
لنز دوربين شما مهم ترين عامل را در كيفيت عكس هايتان ايفا خواهد كرد. به همين دليل اگر قصد داريد دوربين مناسبي را خريداري كنيد از كيفيت لنز آن مطمئن شويد. لنزي را انتخاب كنيد كه از قدرت تله و وايد كافي برخوردار باشد. قدرت وايد دوربين به خصوص در تورطبيعت گردي موثر خواهد بود چراكه عكاسي از فضاهاي باز و طبيعت نيازمند لنز وايد قوي است.
حافظه ی دوربين
اگر قرار است كه راهي يك سفر طولاني مدت شويد بهتر است كارت‌هاي حافظه‌اي را خريداري كنيد كه ظرفيت به مراتب بالاتري نسبت به كارت هاي معمولي دارند. در اين صورت مشكلي در اين زمينه شما را تهديد نخواهد كرد. مي توانيد با خيال راحت در طول تورمسافرتي خود از هر صحنه اي عكاسي كنيد و پس از پايان سفر آرشيوي فوق العاده از لحظه هاي شيرين و ديدني خود گردآوري كنيد.
سه پايه
به طور حتم به همراه داشتن يك سه پايه‌ي مناسب دردسرهاي خاص خودش را دارد اما اگر قصد داريد عكس هايي به مراتب با كيفيت تر را ثبت كنيد و يا اينكه به تنهايي راهي سفر شده ايد به همراه داشتن سه پايه مي تواند به نفع شما باشد. از سه پايه‌هاي سبك و تاشو استفاده كنيد به اين ترتيب مشكلي از بابت حمل و نقل آن نخواهيد داشت.
كيف دوربين
يكي از مهم ترين عواملي كه در كيفيت سفر شما موثر است به همراه داشتن يك كيف دوربين راحت،‌جادار و سبك است. كيفي كه بتوانيد به ساده ترين شكل ممكن حملش كنيد و دوربين و تجهيزات دوربين خود را در آن قرار دهيد. بهتر آن است كه از كيف هاي برزنتي استفاده كنيد. اين كيف ها ضد آب هستند و اين اطمينان را به شما مي دهند كه خطري دوربينتان را در طول تورمسافرتي و يا تورطبيعت‌ گردي تهديد نمي كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست