تشکیل انجمن گردشگری دریایی

انجمن «گردشگری دریایی» باهدف متمرکز و حمایت کردن فعـالیت ها و تشکـل های گـردشـگـری دریایـی تشکیل می شود.

جمعی از فعالان حوزه ی گردشگری دریایی پس از آنکه در دوسال گذشته از کمیته ی ملی گردشگری دریایی به نتیجه نرسیدند، تصمیم گرفتند انجمنی را تشکیل دهند تا خلاهای ارتباطی و تعاملی میان سازمان های مرتبط با این حوزه و ضعف قوانین را برطرف کنند. این انجمن نخستین جلسه ی خود را با تعیین اعضای هیئت رئیسه تشکیل داد تا مراحل رسمی شدن را پیگیری کنند.

حمید سلیمانی اقدم – عضو هیئت رئیسه این انجمن درحال تشکیل – به خبرنگار سرویس گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، گفت : با وجود آن که شخصا معتقدم همه ی اتفاقات در گردشگری دریایی، موازی پیش می رود و هرجا که به بن بست می رسیم تلاش نمی کنیم راه را باز کنیم، بلکه راه دیگری را انتخاب می کنیم،اما در هر حال، فعالان این حوزه که غالب آن ها هم از بخش خصوصی هستند،تصمیم گرفتند با راه اندازی انجمن گردشگری دریایی،با قدرت بیشتری کارها را پیگیری کنند.

وی اظهار کرد: این گروه معتقد است سیستم موجود توانمند و قادر نبوده که تاکنون نتوانسته است وظایف خود را انجام دهد . بنابراین باید نظام دیگری پدید آید تا حمایت های گسترده تر و تمرکز بیشتری روی فعالیت ها داشته باشد.

سلیمانی ادامه داد : نظام جدیدی که در سازمان بنادر و کشتیرانی حاکم شده، تصمیم گرفته است تا از گردشگری دریایی حمایت کند. هرچند سازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال هاست این موضوع را دنبال می کندو حتی حاضر شده متولی گردشگری دریایی باشد؛ ولی چون دستخوش ماجراها وتغییرات متعدد مدیریتی بوده، نتوانسته است تا امروز کاری کند،برای همین این نیاز احساس شد که گروه دیگری تشکیل شود تا شکاف ها را برطرف کند.

او سپس گفت : قصد ما از ایجاد این انجمن، متمرکز و حمایت کردن تشکل ها و فعالیت های موجود است که ضمن تعقیب اهداف گردشگری دریایی، خلاء تعامل و ارتباط میان بخش های دخیل را برطرف کند، مثلا سازمان بنادر کارهایی انجام می دهد که بدون تعامل با سازمان های دیگر است، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم همین طور است، انجمن می تواند این تعامل و ارتباط را برقرار و فعالیت ها را متمرکز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست