استان گیلان ۱۴ هزار بانوی هنرمند صنایع دستی دارد

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با بیان اینکه تعداد هنرمندان صنایع دستی در استان به ۲۱ هزار نفر افزایش یافته است گفت: این استان ۱۴ هزار بانوی هنرمند صنایع دستی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، رضا علیزاده ظهر امروز در همایش جایگاه صنایع دستی در دولت تدبیر و امید در سالن الغدیر استانداری گیلان با گرامیداشت روز صنایع دستی، اظهار داشت: با اراده و تلاش دست اندرکاران حوزه صنعت گردشگری، میل سفر به استان گیلان افزایش یافته است.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با بیان اینکه مقوله مذکور با  ورود خیل عظیم مسافران نورزی به استان گیلان به‌وضوح مشهود است افزود: در راستای توسعه صنعت گردشگری، جریان سازی گردشگری به‌طور ویژه در استان گیلان دنبال می‌شود.

علیزاده با اشاره به افتتاح 7 پروژه گردشگری در شهرستان آستارا خاطرنشان کرد: در هفته صنایع دستی 7 پروژه ویژه کارگاهی و بازارچه صنایع دستی در حوزه‌های سفالگری، حصیربافی، منبت و سفال نقش برجسته در استان گیلان افتتاح می‌شود.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعتبار هزینه شده پروژه‌های مذکور را 11 میلیارد و 700 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: 50 نفر به‌طور مستقیم در پروژه‌های مذکور مشغول به‌کار شدند و روند اشتغالزایی در این حوزه رو به افزایش است.

وی با تاکید بر اینکه درآغاز دولت یازدهم هنرمندان حوزه صنایع دستی در استان گیلان 12 هزار نفر بودند تصریح کرد: با حمایت‌های ویژه دولت از حوزه صنایع دستی، هنرمندان صنایع دستی در استان گیلان به 21 هزار نفر افزایش یافتند.

علیزاده با بیان اینکه 14 هزار نفر از هنرمندان صنایع دستی استان گیلان را بانوان تشکیل می‌دهند تاکید کرد: تعداد کارگاه‌های صنایع دستی در استان گیلان از 48 کارگاه به 92 کارگاه افزایش یافته و این روند رو به رشد است.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با بیان اینکه 5 روستای بدون بیکار با همکاری سازمان گردشگری و صندوق کارآفرینی امید در استان ایجاد شده است افزود: بیش از هزار و 200 جوان گیلانی در روستاهای گیلان مشغول به‌کار شدند.

علیزاده با اشاره به اینکه فروشگاه‌های صنایع دستی استان گیلان با یک رشد سه برابری به 350 فروشگاه افزایش یافته است تصریح کرد: استان گیلان در سال 95 در حوزه صنایع دستی بیش از 30 میلیارد تومان درآمدزایی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست