“رانش زمین” در منطقه حادثه‌ دیده اشکورات رودسر ادامه دارد

سرپرست فرمانداری رودسر‌ گفت: پس از گذشت چندین روز از وقوع حادثه سیل، رانش زمین همچنان در منطقه کاکرود اشکورات ادامه دارد.

علی وارسته در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت:‌ رانش‌ زمین هنوز در منطقه کاکرود اشکورات رحیم آباد رودسر ادامه دارد. اما تا قبل از انجام و مشخص شدن نتیجه مطالعات زمین‌شناسی، تصمیمی برای تخلیه روستاهای در معرض آسیب نداریم.

سرپرست فرمانداری رودسر خاطرنشان کرد:‌ استمرار پدیده رانش زمین که پس از گذشت چندین روز از وقوع حادثه سیل همچنان در منطقه کاکرود اشکورات ادامه دارد، مشکلات بسیار زیادی را هم در حوزه خدمات رسانی و هم در بخش جست‌وجو مفقودان به‌وجود آورده است.

وارسته با اشاره به بازدید معاون سازمان مدیریت بحران کشور افزود:‌ در همین راستا مقرر شده که هرچه زودتر کارشناسان حوزه زمین‌شناسی با تجهیزات مربوطه خود به منطقه اشکورات اعزام شوند تا به صورت علمی وضعیت کلی منطقه و احتمال ادامه رانشها را مشخص کنند.

وی با بیان اینکه تیمهای مطالعاتی به زودی وارد منطقه می‌شوند بیان داشت:‌ پس از انجام مطالعات مربوطه و اعلام نتایج تحقیقات علمی گروه زمین شناسی در مورد ضرورت تخلیه برخی از روستاهای در معرض آسیب پدیده رانش زمین تصمیم‌گیری می‌شود.

سرپرست فرمانداری رودسر از مختل شدن امور به‌ خاطر استمرار رانش زمین خبر داد و عنوان کرد:‌ در حال حاضر تمام کوشش و جدیت گروه‌ های امدادی و خدماتی مستقر در منطقه برطرف کردن مشکل راه دسترسی اهالی و پیدا کردن مفقودان حادثه سیل است.

وارسته با اعلام استقرار ماشین‌ آلات آوار برداری و بیل‌های مکانیکی جهت جست‌وجوی افراد مفقود شده تصریح کرد:‌ محل احتمالی مربوطه توسط گروه‌ های تجسس پیدا شده و از دیروز عملیات آواربرداری و جست‌و‌جوی این افراد توسط تیم‌های امداد و نجات آغاز شده است.

وی جمعیت روستاهایی که در معرض خطر و آسیب جدید هستند را برشمرد و بیان داشت:‌ حدود 200 خانوار در روستای کاکرود و سایر روستاهای واقع در پایین دست ساکن هستند که از زمان وقوع حادثه سیل کار امدادرسانی به آنان با مشارکت همه نیروها انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست