فضا و امکانات لازم برای مطالعه در استان گیلان فراهم شود‌

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان گفت: با توجه به سرانه بالای مطالعه گیلانیان، فضا و امکانات لازم برای مطالعه باید در استان گیلان فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، هادی نوری عصر امروز در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان در رشت اظهار داشت: برگزاری یک نشست فرهنگی در یک سازمان با ماهیت اقتصادی را باید به فال نیک گرفت.

وی با اشاره به استقبال سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان از برگزاری این نشست اعلام کرد: ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان از اهالی اندیشه و فرهنگ است که در سوابق ایشان مدیریت کتابخانه نیز وجود دارد.

نوری نشست کتابخوان مدیران استان را نویدبخش برای دستگاه‌های فرهنگی خواند و افزود: این نشست با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان و سایر سازمان‌ها برگزار شد تا بتوانیم دورنمای خوبی را برای فرهنگ گیلان با توجه به سابقه درخشان فرهنگی آن تصویر کنیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با بیان اینکه کتاب خواندن با دستور و بخشنامه مهیا نخواهد شد عنوان کرد: نشست کتابخوان مدیران با دو هدف کتابخوانی و تقویت فرهنگ و زمینه‌های کتابخوانی برگزار شد.

نوری اظهار داشت: کتاب خواندن یک فرآیند اجتماعی است که در بخش‌های مختلف جامعه و در شکل‌گیری فرهنگ تاثیر می‌گذارد و در استان گیلان نیز بسترهای لازم برای تقویت کتابخوانی وجود دارد.

وی عکاسی و انتشار خبر این گردهمایی را ملاک برای کتابخوان بودن ندانست و افزود: مدیران در جامعه مرجع هستند و مردم باید در رفتار، گفتار و تصمیمات مدیران متوجه شوند که این افراد اهل کتاب هستند و با همه مشغله‌های فکری کتاب را از خود دور نمی‌کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با بیان اینکه نخستین‌ها همیشه با گیلان همراه بوده است اعلام کرد: نخستین کتابخانه گیلان درسال 1309 در آستارا تاسیس شد که نشان دهنده سرانه مطالعه خوب نزد گیلانیان است.

نوری ‌اظهار داشت: در کنار این سرانه مطالعه باید فضای و امکانات مادی لازم نیز به همان نسبت باشد اما متاسفانه نیست و مدیران باید این فضا را به سرانه‌اش نزدیک تر کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست