آغاز مهاجرت پرندگان از سیبری و شمال اروپا به تالاب های گیلان

براساس اعلام فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان مهاجرت و کوچ پرندگان مهاجر از سیبری به سمت تالاب‌های استان برای زمستان گذرانی در تالاب‌ها و آبگیرهای آغاز و  در گیلان فرود آمده‌اند.
ساسان اکبری‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه هر ساله در همین حوالی پرندگان مهاجر از سمت شمال اروپا و سیبری برای زمستان‌گذرانی به گیلان مهاجرت می‌کنند اظهار داشت: سالانه چیزی حدود 70 گونه از انواع پرندگان مهاجر به تالاب‌های مختلف گیلان واقع در مناطق شرقی و غربی استان وارد می‌شوند.

در ادامه  با تأکید بر اینکه پرندگان مهاجر تا اواخر اسفند در تالاب‌های این استان ماندگار هستند عنوان کرد: تالاب‌های بین‌المللی انزلی، پارک  ملی  بوجاق، امیرکلایه لاهیجان، استیل عباس آباد آستارا، سرخانکل و سلکه صومعه‌سرا از جمله تالاب‌هایی در گیلان هستند که از پرندگان مهاجر میزبانی می‌کنند.

اکبری‌پور امکان حضور بیش از 200 هزار پرنده آبزی و کنار آبزی مهاجر در گیلان را از قابلیت‌های ارزشمند تالاب‌های این استان خواند و تصریح کرد: خوتکای پرسفید، کاکایی، مرغابی، باکلان، لک لک، غاز خاکستری، غاز پیشانی سفید و پلیکان از مهمترین پرندگان مهاجری هستند که هرساله به تالاب‌های گیلان کوچ می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست