صنایع سبز عامل حفظ محیط زیست است

 نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) با بیان این که صنایع سبز عامل حفظ محیط زیست است گفت: این صنایع، فرصت مناسبی برای کارآفرینی، کاهش تغییرات آب وهوای و توسعه و انتقال فناوری است.

به گزارش ایرنا،آمادیو روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت روز زمین پاک و معرفی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز در سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار کرد: صنعت سبز موقعیت بسیار مناسبی است برای حفظ محیط زیست در کشورها، در صورتی که سیاست های مناسب نیز در این رابطه به کار گرفته شود.

وی با بیان این که علاوه بر به کارگیری سیاست های مناسب، باید نیروی وادارکننده اجرای این سیاست ها نیز وجود داشته باشد، افزود: بخش اول بکارگیری این سیاست ها مقرون به صرفه بودن این صنعت است.

آمادیو درمورد استفاده از صنعت سبز گفت: زمانی که در این زمینه سرمایه گذاری می شود، باید مقدار هزینه و این که این میزان هزینه تا چه حد درکاهش تغییرات آب و هوایی موثر  بوده است، مورد دقت و بررسی قرار گیرد.

وی افزود: ایران در راه تدوین سیاستهای خود در رابطه با توسعه صنعت سبز با هدف کاهش تاثیرات تغییرات آب و هوایی، انگیزه برای بهینه سازی و رقابت را نیز ایجاد می کند.

آمادیو خاطر نشان کرد: یکی از مواردی که موجب کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی می شود، اجرای مفاد پروتکل مونترال است که در حال اجرا است.

ودر ادامه افزود : پروژه ای مشترک میان سازمان حفاظت محیط زیست و یونیدو در حال تعریف است که این پروژه با هدف حمایت از صنعت سبز در ایران تعریف شده و سیاست های آن در حال تدوین است.

معاون رییس جمهوری ورییس سازمان حفاظت محیط زیست، وزیر نفت، نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، مدیر بخش ایمنی آموزش و بهداشت (HSE) وزارت صنعت معدن تجارت، معاونان عمرانی استانداری ها و جمعی از فعالان حوزه صنعت و نفت در مراسم گرامیداشت روز زمین پاک حضور دارند.

روز جهانی زمین پاک هرساله در 22 آوریل مصادف با 2 اردیبهشت در تمام دنیا برگزار می شود و به همه مردم یادآوری می کند که نباید سیاره خود، زمین را فراموش کنند.

در ایران نیز هم زمان با دیگر کشورهای جهان در روز زمین پاک مراسمی مرتبط برگزار می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست