دانشکده گردشگری در فومن راه‌اندازی می‌شود

فرماندار فومن:
دانشکده گردشگری در فومن راه‌اندازی می‌شود.

فرماندار فومن گفت: با تلاش نماینده شهرستان فومن و شفت به‌زودی دانشکده گردشگری در شهرستان گردشگرپذیر فومن راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از فومن، حسین اسماعیل‌پور عصر امروز در جشن تجلیل از کارمندان نمونه این شهرستان ضمن انتقاد از کم‌کاری مسئولان ادارات شهرستان در معرفی کارمندان نمونه اظهار داشت: این کارمندان هستند که روسا را به جامعه معرفی می‌کنند.

فرماندار فومن با بیان اینکه دولت از روزمرگی کارها در این شهرستان پرهیز کرده و به وعده‌های خود پای‌بند است گفت: اتمام پروژه‌های نیمه تمام و تغییرات بنیادی در ساختار اجرایی پروژه‌ها و طرح‌های در دست اجرا از اولویت‌های دولت در این شهرستان است.

اسماعیل‌پور با اشاره به اینکه برای اجرایی کردن پروژه‌ها نیازمند یک بانک اطلاعاتی بسیار قوی از مشکلات و توانمندی‌های این شهرستان هستیم ابراز داشت: تا دو هفته آینده بانک اطلاعاتی تدوین و اعتبارات نیز بر اساس همین بانک اطلاعاتی، تخصیص خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه با همت مسئولان طرح تسطیح اراضی کشاورزی در این شهرستان به پایان می‌رسد گفت: در نشستی با رئیس سازمان جهاد کشاورزی، آبیاری مناطقی که از کانال آبرسانی نمی‌شوند و تجهیزات امکانات حوزه کشاورزی اعم از سقف تسهیلات کم بهره تجهیزات کشاورزی از مهمترین مصوبات این نشست بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان فومن با بیان اینکه با همت نماینده شهرستان فومن و دیگر مسئولان به‌زودی دانشکده گردشگری در این شهرستان افتتاح می‌شود اظهار داشت: برای دانشگاه پیام نور فومن نیز رئیس جدید معرفی شده و وضعیت آن به‌زودی ساماندهی می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از 70 درصد از مدارس این شهرستان از لحاظ مالکیت با مشکل مواجه هستند تصریح کرد: در حوزه ورزش اگر در شهرستان تغییراتی صورت بگیرد در نظر داریم تا ساختارها و ساختمان‌های ورزشی را بازسازی کنیم.

فرماندار فومن به بحث آموزش و ترویج صنایع دستی با هدف ایجاد اشتغال خانگی اشاره کرد و اعلام داشت: اگر همشهریان و شهرداری همت کنند موزه مردم شناسی به حمام گلستان فومن انتقال می‌یابد.

وی با بیان اینکه تصمیم بر این است برای کاهش بار ترافیکی، مسیرهای منتهی به مناطق گردشگرپذیر را احیاء کنیم افزود: با وجود گذشت بیش از نیم قرن از سابقه فرهنگی این شهرستان هنوز فومن در گذشته تاریخی آن چندان ورود نکرده است.

اسماعیل‌پور با تاکید بر اینکه در آینده، بزرگداشت‌ها با اهداف علمی و پژوهشی در این شهرستان برگزار می‌شود بیان کرد: کتابخانه‌های این شهرستان نیز از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و تمام سعی خود را برای ساماندهی این بخش خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه با پیگیری‌های نماینده در آینده‌ای نزدیک شاهد تحولاتی در زمینه تجهیز مراکز درمانی در دهستان‌ها و تکمیل کادر پزشکی و درمانی در بیمارستان فومن هستیم گفت: در حوزه آبرسانی 42 روستای این شهرستان فاقد آب شرب بهداشتی هستند که در یک طرح 3 ساله این مشکل نیز برطرف می‌شود.

به گزارش تسنیم، در پایان این مراسم از یوسف نیک‌انجام رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان فومن به‌عنوان مدیر نمونه شهرستان تجلیل به‌عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست