مدیرکل استاندارد استان گیلان:

۱۳۸ فقره گواهینامه برای صادرات محصولات کشاورزی در استان گیلان صادر شد..

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان گفت: ۱۳۸ فقره گواهینامه انطباق صادراتی به وزن ۴ هزار و ۴۹۱ تن برای صادرات محصولات کشاورزی در استان گیلان صادر شد.

ساسان اشکانی‌پور صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه 138 فقره گواهینامه انطباق صادراتی برای محصولات کشاورزی از گیلان صادر شده است اظهار داشت: گواهینامه‌های مذکور برای محصولات کشاورزی به وزن 4 هزار و 491 تن است.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان با بیان اینکه ارزش ریالی گواهینامه‌های مذکور به مبلغ 213 میلیون و 508 میلیارد ریال بوده است خاطرنشان کرد: استان گیلان در سال گذشته به میزان مبلغ بیان شده صادرات داشته است.

اشکانی‌پور با تاکید بر اینکه صادرات مذکور استان گیلان نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش بالغ بر 71 درصد افزایش داشته است تصریح کرد: میزان وزن صادرات استان گیلان در سال 95 نسبت به سال گذشته 5 درصد رشد داشته است.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان عمده محصولات صادراتی استان گیلان در سال 95 را خرما و کشمش عنوان کرد و افزود: محصولات مذکور به کشورهای آسیای میانه صادر شده است و استقبال از محصولات چشمگیر است.

اشکانی‌پور کشورهای روسیه، اکراین و آذربایجان را از کشورهای هدف صادرات محصولات مذکور نام برد و تاکید کرد: تلاش است صادرات محصولات از گیلان امسال به کشورهای آسیای میانه افزایش یابد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست