جلوی ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم رودخانه‌های استان گیلان گرفته شود

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس:

جلوی ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم رودخانه‌های استان گیلان گرفته شود..

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه در بارش‌های سیل آسا باید به فکر پیشگیری از آسیب‌های سیل بود و تنها به درمان این آسیب‌ها فکر نکرد، گفت: جلوی ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم رودخانه‌های استان گیلان گرفته شود.

اسدالله عباسی با اشاره به قدمت رودخانه‌های استان گیلان اظهار داشت: رسیدگی نامناسب و ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌های استان گیلان سبب طغیان رودخانه‌ها پس از بارش باران می‌شود. نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با تاکید بر اینکه رودخانه‌های گیلان به‌دلیل عدم لایروبی مناسب گنجایش و ظرفیت نگهداشت و انتقال آب‌ها را ندارند، بیان داشت: باید جلوی ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم رودخانه‌ها گرفته شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیت فاضلاب‌های شهرهای شرقی استان گیلان نابه‌سامان است و نیاز به ساماندهی دارد، عنوان کرد: باید نهرهای سنتی استان گیلان با اختصاص اعتبارات لازمه مدرن و امروزی شوند.

عباسی با اعلام‌ اینکه تصحیح اراضی باید در تمام مناطق استان گیلان به‌صورت کانال انجام شود اظهار داشت: اعتبارات لازم این طرح باید توسط اعتبارات استانی گیلان و دولت تامین شود.

وی با بیان اینکه در بارش‌های سیل آسا باید به فکر پیشگیری از آسیب‌های سیل بود و تنها به درمان این آسیب‌ها فکر نکرد خاطرنشان کرد: در جلسه مجمع نمایندگان استان گیلان با استاندار گیلان، راه‌های پیشگیری از آسیب‌های سیل بررسی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست