وزش باد،بارندگی و احتما صاعقه طی دو روزآینده در گیلان

رشت – ایرنا – سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از بارندگی ، وزش باد و احتمال صاعقه دو روز آینده در استان خبر داد.

مازیار غلامی سرپرست اداهر پیش بینی و  هشدار اداره کل هواشناسی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نقشه های هواشناسی نشان دهنده عبور تناوبی جریانات ناپایدار از منطقه است که بر همین اساس، شرایط برای بارندگی و وزش باد ( در بعضی نقاط گاهی شدید)، احتمال رعد و برق بویژه ارتفاعات، دامنه ها و بعضی نقاط جلگه ای برای روزهای شنبه و یکشنبه در استان مهیاست.

وی ادر ادامه افزود : طبق نقشه های هواشناسی؛ برای روز شنبه آسمانی ابری و مه آلود ، کاهش نسبی دما ، بارندگی و وزش باد ( بعضی نقاط شدید) و رعد و برق پیش بینی می شود.

غلامی تصریح کرد: با توجه به بارندگی های دو روز پیش رو ، احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها ، در بعضی نقاط ابگرفتگی و احتمال رانش و لغزش در استان وجود دارد از اینرو توصیه می شود که شهروندان از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.

بارش های شدید دو هفته گذشته در ۱۴ شهرستان استان به بخش های مختلف ۲۰۰ میلیارد و ۵۳۴ میلیون تومان خسارت وارد کرد و یک نفر نیز براثر بالاآمدن آب و سقوط در آب جان خود را از دست داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست